STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / …GDY PRÓBUJE SIĘ PRZEKŁAMAĆ INFORMACJĘ-REAGUJEMY…

…gdy próbuje się przekłamać informację-reagujemy…

Nasza Kalwaria opublikowała paszkwil pt. „Płuca Kalwarii i Kalwaryjski Alarm Smogowy lobbują za zakazem palenia węglem”, autorstwa Tomasza Balusia, skierowany przeciwko naszemu Stowarzyszeniu przez sformułowany w nim zarzut. Na takie bezczelne przekłamywanie faktów musimy zareagować.

Zarzut zawarty jest w tytule przemyśleń tzw. pi-AR-owca (AR czyt. Agencja Reklamowa)

Zarzut ten twórczo został rozwinięty w drugim zdaniu tego wypracowania: „Okazuje się jednak, że pomysł Burmistrza Klinowskiego ma w Kalwarii naśladowców są nimi grupy ekologów z Płuc Kalwarii ….”

Jest to pospolite pomówienie, nawet nie prowokacja. Autor zacytował nas ze strony na Facebooku z dnia 19-03-2018 (jak widać jesteśmy przez niego czytani, ale chyba teksty są dla niego nie do końca zrozumiałe. A uczyli w szkole czytać ze zrozumieniem?!)

Szukamy w naszej gminie naśladowców burmistrza Klinowskiego, a sami nie podejmujemy wyzwania. I taka postawa może być zarzutem. My mamy nieco inny punkt widzenia niż burmistrz Wadowic, wystarczy nas dokładnie i ze zrozumieniem czytać. Ale ostatecznie zakaz palenia drewnem i węglem prędzej czy później i tak wejdzie w życie czy tego chcemy czy nie i za tym jesteśmy.

Autorowi niezależnego od prawdy info portalu zdarzyło się już popełnić podobny błąd wobec byłego burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej sprawa trafiła do Sądu. Ten fakt dowodzi, iż podobny sposób traktowanie informacji wchodzi w krew. Prosimy uprzejmie o wskazanie potwierdzonej informacji zawartej w skonstruowanym nieudolnie zarzucie przeciwko Płucom Kalwarii, w którym fragmencie rzekomo lobbujemy???. Chciałoby się powiedzieć więcej odwagi p. Tomaszu, ale rzecz należy ująć zdecydowanie inaczej: więcej prawdy p. Tomaszu!

Strefa